PHOTO: ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Gökkuşağı Bayrağı astı KossyDerrickBlog KossyDerrickEnt

KossyDerrickEnt

Your favourite Entertainment Blog for trending Gist, Celebrity News and gossip, food and Hollywood Celebrity news. For advert and sponsored post, contact: [email protected]

Breaking News

Search This Blog

Translate

Saturday, June 10, 2023

PHOTO: ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Gökkuşağı Bayrağı astı

ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Gökkuşağı Bayrağı astı

Yeniden Refah Partisi Halkla İlişkilerden Sorumlu Gnl. Bşk. Yrd. Cemil Çolak:

"İstanbul’daki Amerikan Konsolosluğuna LGBT bayrağı asılmış. Bu topraklarda eşcinselliği normalleştirmenize ve arkasında yatan o karanlık planlarınızın uygulanmasına müsaade etmeyeceğiz."

ABD İstanbul Başkonsolosluğu Orlando'da eşcinsellerin gittiği gece kulübüne IŞİD tarafından yapılan saldırıyı, konsolosluk binasına gök kuşağı bayrağı asarak kınadı.
Orlando'da eşcinsellerin gittiği gece kulübüne yapılan saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına, ABD İstanbul Başkonsolosluğu binasına, LGBTİ hareketinin simgesi gökkuşağı bayrağı asıldı.

​Hunter açıklamasında, "ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu olarak, Orlando, Florida'da yaşanan trajik ve manasız saldırı karşısında derin bir şok ve üzüntü içindeyiz. Onur ayını kutladığımız haziran günlerinde bu trajedinin kurbanları anısına ve LGBTİ topluluğu ile dünyada eşitlik ve haysiyet değerlerini savunan herkesle dayanışma içerisinde gökkuşağı bayrağını asıyoruz" dedi.

LGBTİ'leri sevindiren bu gelişmenin ardından ABD tarihinde ilk kez bir trans birey, dört yıldızlı memur olarak yemin etti.

LGBTİ politikalarıyla öne çıkan ABD, her yıl olduğu gibi bu sene de İstanbul Sarıyer'de bulunan konsolosluğuna gökkuşağı bayrağı astı.

No comments:

Advertise With Us